Ove godine bez sajma Vino-kap

vino kap 11 15 20140122 1639848285Upravni odbor Udruge vinogradara, vinara i voćara Općine Kaptol održao je 27. ožujka sastanak a na kom su donesene neke bitne odluke za daljnji rad Udruge u 2014. godini. Predsjednik Udruge izvijestio je članove kako je završila degustacija za ovu godinu, a na kojoj su članovi kroz 8 druženja ukupno degustirali 92 uzorka vina. Daljnji tijek sastanka bio je vezan uz organizaciju Županijskog ocjenjivanja vina te organizaciju sajma Vino-kap. Članovi Udruge definitivno su odlučili kako se ove godine gospodarski sajam Vino-kap neće održati. Razlog ovomu je svakako smanjen interes izlagača Požeško-slavonske županije te gospodarska kriza koja nikako da završi. Budući da organizator tržištu u ovom trenutku nije u mogućnosti ponuditi ništa novo niti kvalitetnije, odlučeno je kako se isti neće održati.

Dodatna prepreka održavanja svakako je i s pravne strane te Udruga ne želi riskirati i dovesti sebe ili izlagače u sukob sa Zakonom. Jedan od razloga svakako je i nemogućnost financiranja troškova Sajma koji se iz godinu u godinu povećavaju.. Nadalje, Članovi Upravnog odbora odlučili su kako će se Županijsko ocjenjivanje vina održati krajem travnja. Udruga će isto tako održati i godišnju skupštinu a koja je planirana za početak svibnja. Udruga vinogradara, vinara i voćara bit će 11. travnja 2014. godine domaćin radnog sastanka hrvatskih i mađarskih općina. Delegacija mađarske županije Šomođ na čelu sa županom i 5 načelnika posjetit će Kaptol, a sastanku će prisustvovati i sve hrvatske općine i gradovi s kojima neka od mađarskih općina ima potpisanu povelju o bratimljenju.

Ispis   E-mail