Godišnja izvještajna skupština

Izvještajna skupština Udruge V.V.V.

Dana 21. lipnja 2010. godine, održana je godišnja izvještajna skupština Udruge vinogradara vinara i voćara Općine Kaptol u prostorijam Vatogasnog doma u Kaptolu. Skupštinu je otvorio, te pozdravio prisutne članove i goste predsjednik Udruge Ferdinand Novak. Izvješće o radu u 2009. godini podnio je tajnik Udruge Mile Pavičić. Glavne odrednice izvještaja iz 2009. godine: Udruge je brojala 150 članova, organizirala je: vincelovo u Kaptolu, školu za vinogradare i voćare, Sajam Vino - kap, Martinjsku zabavu za članove Udruge. Udruga je oformila pudarsku službu, sudjelovala u povorci "Zlatne žice Slavonije", posjetila mnoge vinske ceste i podrume u zemlji, ali i u inozemstvu (Češka). Dobrotvornim radom članovi Udruge krčili su župnikov vinograd, te sudjelovanli na pregovorima oko formiranja otkupne cijene grožđa.

Plan rada za 2010. godinu iznio je predsjednik Udruge. Najvažnije odrednice Plana: Organizacija vincelova, Sajma Vino - kap, organizacija pudarske službe, organizirati sastanak s Kutjevom d.d., organizacija stručno - rekreativnih ekskurzija, organizacija županijskog ocjenjivanja vina. Predloženi su također i neke investicije: uspostava rada podruma Udruge. nabavka vinskog laboratorija, nabavka preše za grožđe.

Predsjenik udruge napomenuo je kako je rast broja članstva doveo do pitanja podjele udruge na voćarsku, vinarsku i vinogradarsku sekciju, a sve zbog što bolje koordinacije i uspješnijeg djelovanja.

Gosti na skupštini, u svom obraćanju zahvalili su na  pozivu, te naveli kako zajednička suradnja i djelovanje uvelike doprinosi radu udruga, ali i ostvarenom uspjehu. Pohvalili su rad Udruge te zaželjeli ostvarenje svih planova u narednoj poslovnoj godini.

Zamjnik općinskog načelnika Josip Soudek naveo je kako Općina Kaptol podržava rad Udruge te da će, kao i do sada Udrugu potpomagati financiski, materijalno, ali i ljudskim resursima.

Imenovan je i novi, prošireni Nadzorini odbor u sastavu: Ferdinand Novak, Mile Pavičić, Damir Matešić, Dražen Čakalić, Tomislav Stanišić, Zdravko Novak, Zvonko Svoboda, Drago Perić, Mirko Štefka, Josip Pranjić, Slavko Pavelka, Zdravko Hamžik, Domagoj Petrić, Josip Novak, Ivan Jurčić, Slavko Bartolović, Mirko Čakalić, Antun Šmitpeter, Damir Gril, Danica Toman, Marko Pranjić i Ivica Mioković.

Glasovanjem članova, izvještaji, plan rada, te ostale odluke, jednoglasno su prihvaćeni.

Na kraju sjednice predsjednik Udruge podijelio je zahvalnice za rad u proteklom razdoblju zaslužnim pojednincima iz redova članstva, ali i zaslužnim pojedincima  izvan redova članstva.

Druženje i rasprava nastavilo se uz prigodni domjenak organizatora do kasnih noćnih sati.