Top kontakt

T: 034/231-023  l  F: 034/313-104  l  M: 098/452-111  l  E: info@udruga-vvv-kaptol.hr

GTranslate

hrenfrdehuit

Top slogan

Udruga vinogradara, vinara i voćara "VINO-KAP"

   Dobro došli na stranice naše Udruge!

Nezapamćena pojava sušenja stabala

sljivaOve godine u doba precvjetavanja pojavila se nezapamćena šteta u voćnjacima i vonogradima. Stabla voća u fazi precvjetavanja doslovno su svenula i u potpunosti se osušila. Razlog ovoj pojavi nije monilija kako se isprva mislilo već višak vlage u tlu koji je ostao od prošle godine. Na području Općine Kaptol ova pojava zamijećena je gotovo svakom voćnjaku. Slična nepogoda zadesila je i vinograde, posebice mlade trsove koji su zasađeni prošle i pretprošle godine. Premda su vinogradi za sada u dobroj znazi, za očekivati je dobar urod. Voće pak, iako je dobro cvalo već se sada vidi da će plodova biti manje nego prošle godine. 

 

Slideshow CK