Top kontakt

T: 034/231-023  l  F: 034/313-104  l  M: 098/452-111  l  E: info@udruga-vvv-kaptol.hr

GTranslate

hrenfrdehuit

Top slogan

Udruga vinogradara, vinara i voćara "VINO-KAP"

   Dobro došli na stranice naše Udruge!

Proslava Vincelova 2016. godine

posla će biti sve više i tko zna kada ćemo se opet skupiti u ovolikom broju. Hvala svima koji su došli te svojim dolaskom podržali ne samo Udrugu nego i tradiciju i običaje našeg sela. S pozdravom „bolje da izumre selo nego običaji“ sve Vas pozdravljamo i nadam se da se vidimo i dogodine na kaptolačkom Vincelovu. Bilo kako bilo, Vincelovo je prošlo, a to znači da mogu započeti radovi u vinogradima i voćnjacima, a po čemu je naš kraj i poznat.  Osim blagoslova i orezivanja vinograda Udruge koji je prošle godine prvi puta i rodio, vinskom kumu Boži Križancu uručen je ključ podruma te će on, sada  kada se vino već izbistrilo, kontrolirati sva vina i podrume članova Udruge tokom cijel godine, odnosno dok burad ne presuši. Uz Božu, vinski kumovi (Dražen Čakalić te župan Požeško-slavonske županije, Alojz Tomašević) orezali su prve trsove koje je potom blagoslovi kaptolački župnik Josip Klarić da i ove godine obilato rode.

Slideshow CK