Top kontakt

T: 034/231-023  l  F: 034/313-104  l  M: 098/452-111  l  E: info@udruga-vvv-kaptol.hr

GTranslate

hrenfrdehuit

Top slogan

Udruga vinogradara, vinara i voćara "VINO-KAP"

   Dobro došli na stranice naše Udruge!

Graševina vinarije Perak šampion ocjenjivanja vina 2016.

Ocjenjivačka  komisija   pod  predsjedanjem   gosp. Tomislava   Božičevića, višeg  savjetnika  Poljoprivredno  savjetodavne  službe  i njeni  članovi  imali  su  pred  sobom  delikatan  i odgovoran  zadatak , te  donijeti  ocjene i mišljena  za  124  uzorka  vina.  Ove  godine  Udruga  „ Vino  -  kap„   kao  organizator  proširuje značaj  ovog  prestižnog  ocjenjivanja  te  su   među  uzorcima  svoje  ocjene tražila  vina  iz  Mađarske, vinske  regije  Balaton  - županije   Somogy  i vina  otoka  Krka.   „ Naše  ocjenjivanje  je  županijskog  karaktera, jer  smatramo  da  imamo  dovoljan  broj  kvalitetnih  uzoraka  vina  i  da  smo  najjača  vinska  regija  u  državi.   Kao  takvo  ocjenjivanje  želimo  i  zadržati  bez  inflacije  raznih  uzoraka. Mi  smo   tzv.  filter  pred   Festival  Graševine  u  Kutjevu  koje  je najprestižnije  Ocjenjivanje  vina  i  u vinskom  svijetu  ga  smatraju  jedno  od  najstrožijeg   i najkvalitetnijeg   ocjenjivanja,   a  isti  su ocjenjivač i  enolozi   u  Kaptolu  i  u Kutjevu.  To  nam daje  za  pravo  da  i  mi  dižemo  letvicu  jer  imamo  kvalitetu   uzoraka  i  visoku  kvalitetu  ocjenjivača.  Svi  uzorci  su  prošli  laboratorijsku  analizu  koju  nam  odrađuje  laboratorij  Veleučilišta  u  Požegi,   a  s kojim  imamo  iznimno dobru  suradnju. Ove  godine  su  njihovi  studenti  po prvi  puta  sudjelovali  u  ocjenjivanju  vina  kao  treća  komisija, sa  svojim  voditeljem   i  odrađivali   studentski - praktičan  rad.  Još je  ostao  jedan  broj  kvalitetnih  i  dobrih  uzoraka  van  ovog  natjecanja. Dio  vinara  ne  ocjenjuje  svoje  uzorke  na  ovom   ocjenjivanju, da li  su  tu krive  udruge koje  okupljaju  članove  vinare  pa ih  ne usmjeravaju  na  ovaj  događaj  ili možda  postoje i   drugi  razlozi neodazivu. Pokrenuli  smo  inicijativu  da  osnažimo  ovaj  događaj  i uključimo  sve  vinare. Uz  dobra  i  kvalitetna  vina  moramo  imati  i  kvalitetno i priznato  ocjenjivanje.  Nema  priznatog  ocjenjivanja  vina  sa uzorcima  izvan  kutjevačkog  vinogorja!   Vina   koja  se  ocjenjuju  van  našeg  vinogorja   iz  Mađarske  i  sa  otoka Krka,   je  plod  suradnje  udruga  i  zbližavanja  vina i vinara  iz  spomenutih  regija. Ove  godine   Ocjenjivačka  komisija  je  radila  u  novom, pomlađenom  sastavu  i  iznimno  smo  zadovoljni  profesionalnošću   svih. „  riječi  su  predsjednika   udruge  „Vino  - kap„  Ferdinanda  Novaka .  Ove  godine  Udruga  organizira  jednu  novu  manifestaciju  pod  nazivom     „Festival    vina„  Kaptol  2016.  . na  kojem  će  biti  dodijeljena   priznanja   i  nagrade  sa  ocjenjivanja   vina „ Vino – kap„  2016.  , te   3.  Javno  Ocjenjivanje   mladih  vina.   Svi  vinari  koji  će  biti  sudionici  Javnog  ocjenjivanja  i  svi  oni  koji  će  primiti  priznanja   moći  će  predstaviti   na  štandovima  svoja  vina , tako  da će  posjetitelji , gosti, vinari  , prijatelji   kušati  -  degustirati  besplatno  najbolja  županijska, mađarska  i vina  sa  Krka. Pozivamo  ljubitelje  dobre   kapljice   na  „Festival   vina„  u  Kaptol   4.  lipnja   2016.   (  subota  )  u  Kaptol . 

pdfRezultati s ocjenjivanja vina 2016. "VINO-KAP" KAPTOL 2016.

 

Slideshow CK