Top kontakt

T: 034/231-023  l  F: 034/313-104  l  M: 098/452-111  l  E: info@udruga-vvv-kaptol.hr

GTranslate

hrenfrdehuit

Top slogan

Udruga vinogradara, vinara i voćara "VINO-KAP"

   Dobro došli na stranice naše Udruge!

Pudarska služba 2018. godine

Kako nalaže tradicija u našem kraju i vinogradi dobivaju svoje zaštitare (pudare). Zbog nešto ranije zriobe grožđa, Pudarska služba ove je godine krenula s radom 20.08.2018. godine. I ove je godine Pudarska služba organizirana u četiri rajona i to: Podgorje i Doljanovci, Kaptol Barice, Kaptol Čemernica te Golo Brdo i Doljanovci. Službu čini 60 pudara koji će svakodnevnim angažmanom paziti na vinograde, odnosno čuvati ih od nametnika i to prvenstveno brljaka ali i ostalih nepozvanih gositiju koji se znaju naći u vinogradima. Svaki Pudar ima specifični prsluk, dalekozor, trubu te ručnu čegrtaljku, a sva svoja zapažanja bilježi u dnevnik koji je obvezan voditi za dan službovanja. Pudarijada ili predviđeni završetak berbi planiran je za subotu  29.09.2018. godine. 

 

Slideshow CK