2. Sezona degustacije vina

U niti jednom vinu degustatori  nisu primjetili nikakvu manu (što  je osnovni  zadatak  „kušača“), a ocijene su bile i više nego dobre, na koje su bili zadovoljni i sami vlasnici. Osnovna zamisao ovog događanja je da sami sebe kontroliramo, a eventualni problem koji se može dogoditi tijekom čuvanja i dozrijevanja vina otklonimo. Učestalim probama i kušanjam ta mogućnost će biti umanjena. Najbolje je dobiti i tuđe mišljenje, a kad 25 „kušača“  kaže da je dobro, onda vinar,  podrumar nema bojazni i počastiti svoje društvo ističe predsjednik  Udruge Ferdinand  Novak. Okupljanja su zamišljena svaki ponedjeljak u vinskom podrumu, gdje će se priključiti i preostali vinari koji žele svome vinu dati i drugo mišljenje. Na kraju degustacije „domaćini“ su  u tradicionalnom duhu i običaju počastili svoje prijatelje, kušače suhim mesnatim delicijama i mladim vinima. Udruga ovim putem poziva sve ljubitelje druženja i dobrog vina da se pridruže. Tijekom degustacija udruga planira program pojačati obilaskom vinskih podruma u okolici, stručnim predavanjima i informacijama iz  vinogradarstva, voćarstva i vinarstva.