Martinje u Zagrebu!

U  restoranu  „ Katarina  „  Strmec  Odranski   održano  je  tradicionalno  krštenje  mladog  vina u  organizaciji  „ zagrebačkiih  članova  udruge   VINO  -  KAP  „ . Okupilo  se  60  gostiju i njihovih  domaćina  , a ovaj događaj pohodili  su  i  članovi  udruge iz  Kaptola sa „ biskupskom  „ pratnjom Cecilijusa Venjskog – Cece .  Skup su pozdravili  domaćin  Zdravko  Bubnić  i  predsjednik  udruge           „ Vino – Kap  „  Ferdinand  Novak  koji  je  iskoristio„ priliku  „ , te uručio  člansku  iskaznicu novom  članu ,   „ bivšem kaptolčaninu – komarliji „   Antunu - Toni  Rajh  . Uz pregršt  emocija  Tona  je dobro  proslavio  sa  prijateljima  svoje  novo  članstvo ! Kako  protokol  nalaže  ceremonijal  kršenja  je  vodio  vinski  biskup  Cecelijus  Venjski uz  pratnju  ministranta  Domagoja  Vidovića  , zvonara  Daniela Unića i fratra  Mije  Crnoje  .  Današnji  vinski  kumovi  bili  su   Boris  Cviljak  i  Antun  - Tona  Unić  .  Kumovi  su  se obvezali  obilaziti  sve  podrume  ( primili  su od  prošlogodišnjeg  kuma  Sanka Kostura – Sanija     veliki podrumski  ključ  )  i na kraju  podnijeti  izvješće o zatečenim  stanjima .    Kumovi  su  primili              „ kumovnice „  , koje  će  ih podsjećati  na ovaj  veliki  događaj .  U znak  zahvale  i  ovdje  je bilo puno „ kumskih  emocija „ . Ovogodišnje  „ kumče  „  je  dobro  zaliveno  – „ na iskap „  od  svih koji  su  prisustvovali  ovoj  ceremoniji .

Uz bogatu  večeru i  „ turopoljske „ delicije , te tradicionalne zabavljače -  glazbenike ova  tradicija  je  potrajala  duboko u  noć  !