Top kontakt

T: 034/231-023  l  F: 034/313-104  l  M: 098/452-111  l  E: info@udruga-vvv-kaptol.hr

GTranslate

hrenfrdehuit

Top slogan

Udruga vinogradara, vinara i voćara "VINO-KAP"

   Dobro došli na stranice naše Udruge!

Preporuke 09.07.2013.

09.07.2013. Požeško-slavonska županija
Obavijest voćarima!   
Proizvođačima jabuka i krušaka preporučujemo nakon oborina izvršiti zaštitu jednim od preventivnih ili kontaktnih fungicida protiv čađavekrastavosti: Delan 750, Delan 500 SC, Delan 700 WDG, Chromodin S-65, Dodine S-65, Dithane DG Neotec, Dithane M-45, Mankozeb, Star 80 WP,Captan 80 WDG, Captan 50, Stoper, Folpan, Futura 50 WP, Polyram DF. Primijeniti i insekticid protiv jabučnog savijača i minera kružnih mina upotrijebiti jedan od pripravaka: Coragen 20 SC, Runner 240 SC, Rimon 10 EC, Affirm, Calypso SC 480, Rogor 40, Chromgor 40, Zagor, Calinogor, Reldan 40 EC, Lino, Rely 40.
U nasadima bresaka i nektarina primijeniti fungicid   protiv pepelnice: Nativo WG (djeluje i protiv truleži ploda), Chromosul 80,Kalinosul 80 WG, Sumpor SC.
Protiv breskvinog savijača i breskvinog moljca upotrijebiti insekticid: Affirm. Zagor, Chromgor 40, Rogor 40, Calinogor, Coragen 20SC, Runner 240 SC.
Preporučujemo i primjenu fungicida protiv uzročnika truleži ploda: Signum ili Teldor SC 500.Voditi brigu o karenci na sortama koje su blizu berbe.
Proizvođačima šljiva preporučujemo protiv narančaste pjegavosti upotrijebiti fungicid: Captan 50, Stoper 50, Merpan 80 WDG, Folpan 50 WP,Futura 50 WP. Protiv šljivinog savijača upotrijebiti jedan od insekticida: Coragen 20 SC, Beta baythroid EC 025.Voditi brigu o karenci na ranim sortama šljiva!
 
Proizvođače višanja i trešanja koji su izvršili zaštitu kontaktnim fungicidima nakon berbe te im je kiša isprala fungicid (ako je palo više od 20-ak litara /m2;) upozoravamo na potrebu ponovnog tretiranja protiv uzročnika kozičavosti lista koja se očituje u vidu ljubičastih pjega na listu, žućenju i opadanju lista. Upotrijebiti jednim od fungicida: Dodin S-65 ili Chromodin S-65, Dithane DG Neotec, DithaneM-45, Mankozeb, Star 80 WP, Cadillak 80 WP, Mankogal.
Obavijest vinogradarima!
Vinogradarima vinogorja Požega-Pleternica koji su dobili prošlog vikenda do današnjeg dana više od 25 l kiše po m2; gdje su i zabilježene infekcije plamenjače, preporučujemo izvršiti zaštitu preventivnim fungicidima protiv   plamenjače: Mildicut, Equasion pro, Delan 700 WDG, Daconil 720 SC. Protiv pepelnice zbog jakog isparavanja u vinogradima upotrijebiti kombinaciju sistemičnih fungicida sa fungicidom na bazi močivog sumpora.Od sistemika upotrijebite: Collis, Vivando, Talendo, Topas 100, Trapez, Gong EC, Palis, Bumper 25 EC. Na bazi močivog sumpora: Sumpor SC, Thiovit Jet, Kalinosul 80 WG, Chromosul 80.
Obavijest povrtlarima!
Proizvođačima rajčice na otvorenom preporučujemo koji su dobili obilnije  oborine da izvrše zaštitu od krumpirove plijesni ili fitoftore jednim od pripravaka: Revus, Pergado MZ, Galben M, Baldo M, Equation PRO, Tattoo, Ridomil gold MZ 68 WP, Melody duo WP 66,75, Infinito, Cursate B WG.
Proizvođačima krastavaca dinjama i lubenicama na otvorenom preporučujemo protiv plamenjače primijeniti jedan od fungicida: Aiette flash, Avi, Topic.
Na luku: Ridomil gold MZ pepite, Acrobat MZ, Galben C, Baldo C, Bakreni antracol WP 63, Quadris, Nativo.
Zbog blizine berbe voditi brigu o karenci!

Slideshow CK