Preporuke 15.04.2014.

Obavijest voćarima!
Proizvođačima jabuka i krušaka preporučujemo izvršiti zaštitu nakon  10-ak  litara oborina ovisno o lokaciji, protiv čađave krastavosti (Venturia inaequalis).
Preporučava se kombinacija sistemičnog i preventivnog pripravka:
·    Od sistemika upotrijebiti jedan : Score 250 EC, Cros, Difkor,  Indar 5 EW, Clarinet.
·    Od preventivnih ili kontaktnih fungicida protiv krastavosti primijeniti: Dithane M-45, Captan 50, Star 80 WP, Folpan ili  Polyram DF, Antracol WP 70.
Ove navedene sistemike primijeniti najviše dva puta u vegetaciji!
U voćnjacima jabuka  u kojima ima zaraze pepelnicom, preporučuje se izrezati zaražene izboje prije primjene fungicida na bazi močivog sumpora: Chromosul 80, Sumpor SC 80, Thiovit Jet.
U višnjicima nakon cvatnje protiv šupljikavosti lista(Stigmina carpophila) upotrijebiti: Captan 50, Stoper 50, Merpan 80 WDG.
U proizvodnim nasadima voćnjaka sada  nakon cvatnje  izvršiti zaštitu od korova te primijeniti jedan od pripravaka na bazi glifosata: Cidokor, Herbocor, Herkules super,Total 480 SL i drugi.