Županijsko ocjenjivanje vina

Ocjenjivanje vina Požeško-slavonske županije

Predstavnici udruga, organizatora  Županijskog  ocjenjivanja  vina, održali su u Kaptolu sastanak na temu ovogodišnje ocjenjivanja vina. Nositelj  organizacije je već tradicionalno  Udruga  „V.V:V.“  Općine  Kaptol u suradnji  sa udrugama  Kutjevački vinari  i Stjepan  Koydl. Ocjenjivanje  vina  je  sadržaj  koji  je sastavni dio  Sajma „Vino – Kap „ i  koji  nastavlja  svoju  tradiciju. Očekuje  se  preko  100  različitih  uzoraka  vina koja  će biti  ocjenjena  od  strane  stručne  ocjenjivačke komisije ili  vrsnih  enolaga. Prema riječima predsjednika Udruge „V.V.V.“ „naše ocjenjivanje  je  županijskog  karaktera  i  ostati će  uvijek  takvo, jer ovo vinorodno područje ima čak i previše  kvalitetnih uzoraka, te ih ne  moramo tražiti sa drugih područja“. Sva  vina, odnosno svi uzorci vina, uključujući i  graševinu, biti će ocjenjena,  a  sama  sorta,  graševina,  ocjenjuje  se na  „Festivalu  graševine“ u  Kutjevu“.  Ocjenjivanje vina održat će se u Kaptolu 18. i 19. svibnja 2012. godine, a uzorke za ovogodišnje ocjenjivanje treba predati zaključno s 10. svibnja  2012. Svi  proizvođači vina (registrirani ili proizvođači za vlastite potrebe) koji žele ocijeniti svoja  vina  moraju  izvršiti analizu u  ovlaštenom  laboratoriju  i donijeti  uzorke  u Kaptol. Uzorke je moguće donijeti osobno ili preko svoje udruge. Jedan uzorak čini  4 boce vina.
Za detaljnije informacije kontaktirajte Damira Matešića (099/231-0233, 034/231-718)