Top kontakt

T: 034/231-023  l  F: 034/313-104  l  M: 098/452-111  l  E: info@udruga-vvv-kaptol.hr

GTranslate

hrenfrdehuit

Top slogan

Udruga vinogradara, vinara i voćara "VINO-KAP"

   Dobro došli na stranice naše Udruge!

Svečano proslavljeno Martinje

Jubilarna 10. proslava Martinja u Kaptolu

 

Članovi  udruge  „V.V.V.„  Općine  Kaptol i njihovi gosti  proslavili su  blagdan  sv. Martina  na  tradicionalnoj  10. martinjskoj  zabavi. Uz  bogatu  večeru  i  tamburašku  pratnju  TS „Castrum“  druženje  je  potrajalo do  duboko u  noć.  Obilje  događanja  koje  je  pripremio  organizator  pratila  je  puna  sala  u Češkom  domu. Nakon  uvodnih  riječi  i  pozdrava predsjednika  udruge  Ferdinanda  Novaka te  tajnika  Mile  Pavičića, glavno  događanje ipak je bilo  krštenje mladog vina kojeg  je proveo  „vinski  kardinal„  Vlado  Bauer  sa  svojim pomoćnicima – ministrantima. U  sali  je  odjekivalo „ piti  il ne  piti, pitanje  je  sad… „ Ovogodišnji „vinski  kum„ bio je  Josip  Novak  - Joco, istaknuti  član  udruge. Od  ove  godine on je zadužio „podrumski  ključ“ koji  otključava  sve  podrume, sa zadatkom  kontrole i vođenje istih. Kakav je kum bio saznat će se tek dogodine kada kum predstavi „dnevnika  vinskog  kuma „ a koji je obvezan voditi tijekom godine. Kako  je  ovo  bilo  10. jubilarno  druženje, svi  dosadašnji  „vinski kumovi„  nagrađeni   su posebnom  „vinskom  kumovnicom „  koja  će  zasigurno krasiti  njihove  podrume, a uručio  im  je vinski  kardinal  Vlado  Bauer  koji  se  također zahvalio  na  stalnoj i vjernoj pratnji,  svojim  ministrantima  Mili  Pavičiću  i  Ferdinandu  Novak .

Kako na  ovim  zabavama  uvijek  bude  veselja  i  smijeha, u  posebnom  nagradnom programu  okušali  su  se amateri  pjevači  i  plesači  iz  redova  gostiju. Tri  pjevačko-plesna  para zabavljali su  sve  prisutne  u  sali, a  organizator  ih  je  prigodno  pohvalio  i  nagradio. Fotogaleriju s ovogodišnjeg Martinja pogledajte klikom na slijedeći link. Fotogalerija Martinje 2012.

Slideshow CK