"Sv. Marton" u Mađarskoj

Gotovo trećina članova (51 član) Udruge VINO-KAP otputovala je u Mađarsku općinu Szolosgyorok povodom proslave sv. Martina. Mađarski vinogradari i vinari prezentirali su običaje oko blagdana sv Martina, a sam obred provodili su mjesni svećenici. Cijeli program bio je vrlo protokolaran i svečan. Osim svečane ceremonije, članovi naše Udruge posjetili su dva vinska podruma te degustirali mlada vina ali i mađarska jela.

Putovanje je bilo bilo dugo ali kako je bilo zabavno i sadržajno, zasigurno su svi uživali. Mađarski vinari već su najavili uzvratni posjet u Kaptol povodom proslave sv. Martina u Kaptolu 17.11.2018. godine.