Interno ocjenjivanje vina

Utvrđivanje usvojenih znanja

Udruga  „Vinogradara, vinara i  voćara„  Općine Kaptol ovih je dana započela s još jednom zanimljivom aktivnošću. Nakon prošlogodišnje škole „Senzorno ocjenjivanje vina“ i završene obuke za degustatore, a koju je provodila profesorica Premužić, kaptolčki vinari nastavljaju s učenjem. Cilj je kroz praksu stvoriti nekoliko kvalitetnih ocjenjivača za službeno ocjenjivanje vina koje će se održati i ove godine održati u Kaptolu u  mjesecu travnju. Zamisao ovog događaja  je  da vinari  sami  sebe još bolje kontroliraju i jedan  drugom  pomognu  u  eventualnom  otklanjanju nedostataka koji se mogu pojaviti u vinu. Okupljanje koje je organizirano privuklo je 25 članova (proizvođača vina), a koji će kroz „interno ocjenjivanje vina“ stjecati praksu i utvrđivati stečena znanja. Na prvom  okupljanju  svi  su  bili  zadovoljni organizacijom a prvi  „domaćini„  Tomislav  Stanišić i Pavelka Slavko– Cane  još zadovoljniji ocjenama koje  su  dobili od svojih kolega. Nakon  službenog dijela degustacije i ocjena uslijedila je zakuska koja će biti  sastavni  dio ovog  događaja i druženja. Tijekom  slijedećih  sastanaka  Udruga  će osigurati  i  dolazak  jednog  od  enologa  da i  stručno prati  ovaj  rad  i ukaže  na eventualne  propuste. Termin  okupljanja  je svakog ponedjeljak, a gdje će  biti  ocijenjeno  i  prezentirano 5 vrsta vina.