Top kontakt

T: 034/231-023  l  F: 034/313-104  l  M: 098/452-111  l  E: info@udruga-vvv-kaptol.hr

GTranslate

hrenfrdehuit

Top slogan

Udruga vinogradara, vinara i voćara "VINO-KAP"

   Dobro došli na stranice naše Udruge!

Zaključak degustacije vina 2016.

 vina prijatelja , da  možda  „ otkrijemo  kakvu  manu „  ili  sl. Nismo  imali tu  priliku ili  se suočili  sa  vinskom  manom  naših  članova,  stoga  smo  i  zadovoljni  i  veselimo  se  da znamo  raditi  dobra  vina. Kako  i  ne bi  imali  dobra  vina  kad  imamo  sve preduvjete od adekvatnih prostora i posuda za vino do vrhunskog grožđa,  rekao  je  predsjednik  udruge   Ferdinand  Novak  koji  je bio i  voditelj  degustacija .  Ipak   „ degustatori „  nisu  bili  bez  stručnog  nadzora. Cijeli  tijek  degustacija pratili su i zajedno  kušali  vina  i stručnjaci -  enolozi  iz  naših  vinarija:  Ivo  Enjingi , Drago  Razumović,Vlado  Krauthaker, Milan  Štimac, Anita  Matijević, Goran  Josipović, Zvonko  Škopec,  Goran  Šutalo, Ivica  Perak, Marinko  Markota, Josip   Mesić, Stanko  Zrinšćak , Ivan  Malčić, te studenti  Veleučilišta  u  Požegi . Njihov  zadatak   bio  je analizirati  svaki  uzorak . Tijekom  degustacija   bila  su  prezentirana  vina  sa  vinskim  manama  koje  su   „ pripremili „  naši  enolozi, te  ista prokomentirali  i dali  pojašnjenja  o kakvim  se  vinskim  greškama   radi  i  zašto one  dolaze, kako  ih  spriječiti  itd. Uz  radionicu  kušanja  bila  je i stručna  enološka edukacija.  Kaptolački  vinari  su  mogli  dobiti  iz  prve   ruke  sve odgovore na  postavljena  pitanja   i dobre  savjete .  U  našem  malom  podrumu  skupila  sa  „vinska  svita  kutjevačkog  vinogorja „.  Ove  degustacije  poslužile  su  našim  vinarima  da  se  pripreme  za  nadolazeća  ocjenjivanja  vina  koja  će  se  održati  u Mađarskoj, Kaptolu, Kutjevu i drugim mjestima …  Dobili  smo  jednu  poruku  sa  ove  degustacije:  imamo  dobra  i  kvalitetna  vina  ali nemamo  još  niti  jedno  vrhunsko  vino. Zadaća vinara za naredne godine svakako će biti kako stvoriti vrhunsko vino te kako razlikovati kvalitetna i vrhunska vina.  

Ovim putem prikazujemo i rezultate, tj. mišljenja degustatora o vinima članova Udruge koja su ove godine bila ocjenivana. - pdfRezultati ocjenjivanja vina 2016.pdf

Slideshow CK